Medycyna Praca dla przestępców: jakie są moje przyszłe możliwości kariery?

1] Medical Billing and Coding Kariera z kartoteką karną

medical billing and coders are crucial in the U. S. they form a essential bridge between healthcare providers, insurance companies, and the patients. Koderzy medyczni muszą uporać się z zestawem ustalonych kodów, aby opisać historię choroby pacjenta. Kody te działają jako rodzaj skrótu, który może być szybko skanowany przez szpitale, kliniki i firmy ubezpieczeniowe.

Oto niektóre z rzeczy, które byś zrobił:

  • Analiza dokumentacji medycznej pacjentów
  • ustalanie odpowiedniego kodu dla każdego wpisu
  • rozliczanie ubezpieczycieli za pomocą tych uniwersalnych kodów
  • zarządzanie wieloma szczegółowymi informacjami
  • zapewnienie poufności pacjenta przez cały czas

rodzaje karier medycznych przyjaznych przestępstwom

niektórzy księgowi i koderzy medyczni pracują w szpitalach i klinikach, ale większość z nich jest oddzielona od świadczeniodawców. Pracują poza placówką, z dala od pacjentów, dzięki czemu mogą pozostać niezależni. Niektóre komunikacja z lekarzami i innymi pracownikami służby zdrowia mogą być wymagane, ale rachunki medyczne pracują głównie zdalnie.

zostanie koderem medycznym i billerem z kartoteką kryminalną może być trudne-ale jest to możliwe. Prawdopodobieństwo, że ktoś znajdzie pracę w tej dziedzinie, zależy od przestępstwa, które popełnił. Osoba skazana za stawianie oporu aresztowaniu lub jazdę pod wpływem prawdopodobnie będzie miała łatwiejszy czas na zapewnienie pracy jako płatnik Medyczny niż osoba skazana za morderstwo lub oszustwo.

2] Asystent Administracji medycznej Praca dla przestępców

inną opcją dla skazanych przestępców jest rozważenie kariery w administracji medycznej. Stanowisko to obejmuje pracę biurową, która uwalnia bardzo potrzebny czas lekarzom i lekarzom.

do ich obowiązków należy:

  • organizowanie akt pacjentów
  • prowadzenie gabinetu lekarskiego lub poczekalni
  • składanie dokumentacji medycznej
  • odbieranie telefonów
  • planowanie wizyt pacjentów
  • informowanie lekarza o harmonogramie
  • składanie formularzy ubezpieczeniowych

na stanowisko asystenta administracji medycznej powołane są trzy Izby certyfikujące: American Association of Medical Assistants (AAMA), American Medical Technologists (AMT) oraz National healthcare Association (Nha).

  • Uwaga: Posiadanie skazania za przestępstwo nie wpłynie na Twoją zdolność do uzyskania certyfikatu przez którąkolwiek z tych desek. Jednak twoja zdolność do zapewnienia pracy na tym stanowisku będzie zależeć od stanu, w którym mieszkasz i pracodawcy, z którym aplikujesz. Niektórzy pracodawcy będą nalegać na pełną kontrolę przeszłości. Inni mogą chcieć cofnąć się tylko o pięć lat-przestępstwa z przeszłości nie mogą być brane pod uwagę.

średnie zarobki asystenta medycznego wynoszą około 30 590 dolarów.

3] Czy przestępca może zostać CNA?

zostanie certyfikowanym asystentem pielęgniarskim jest również popularną ścieżką kariery dla osób z przestępstwem. Dyplomowany Asystent pielęgniarski (CNA) pracuje pod bezpośrednim nadzorem zarejestrowanej pielęgniarki (RN) lub licencjonowanej pielęgniarki praktycznej (LPN).

obowiązki w zakresie CNA obejmują:

  • Kąpiel i opatrunek pacjentów
  • pomaganie pacjentom w jedzeniu
  • sprawdzanie i rejestrowanie parametrów życiowych
  • repozycjonowanie pacjentów, którzy są nieruchomo
  • sprzątanie i uzupełnianie łóżek i pokoi pacjentów

czy przestępcy mogą rozliczać i kodować leki?

CNAs są krytycznym łącznikiem między pacjentem a RN lub LPN przypisanym do jego przypadku. CNAs spędzają więcej czasu z pacjentami, chociaż są oni wykluczeni z wykonywania określonych procedur z powodów prawnych.

aby zostać CNA, musisz uzyskać certyfikat Departamentu Zdrowia lub Państwowej Rady pielęgniarskiej w swoim stanie. Wcześniejsze wyroki mogą mieć wpływ na Twoją zdolność do uzyskania certyfikatu. Jednak większość stanów w USA bada każdy przypadek indywidualnie.

przestępstwa związane z nadużyciami lub zaniedbaniami będą oznaczać natychmiastowe odrzucenie zawodu pielęgniarki. Wyroki związane z narkotykami mogą być również czerwoną flagą dla pracodawców. Jednak wyroki skazujące za wykroczenia drogowe lub przestępstwa finansowe mogą nie skutkować natychmiastową dyskwalifikacją.

zatwierdzenie lub odrzucenie Twojego wniosku o zatrudnienie zależy od uznania każdego pracodawcy. Każda organizacja będzie miała inne zasady dotyczące rodzajów przekonań, których nie jest gotowa przeoczyć.

4] Czy Flebotomia jest odpowiednia dla przestępców?

Flebotomia to atrakcyjna dziedzina dla osób z kryminalną kartoteką i bez niej. Wiele osób widzi atrakcyjność odgrywania tak istotnej roli w służbie zdrowia. Od krwiodawstwa do ważnych badań, pobieranie krwi jest niezbędne – ale czy przestępcy mogą stać się flebotomistami?

odpowiedź nie jest prosta. Aby trenować, aby zostać flebotomistą, musisz najpierw przejść szkolenie. Może to być przeprowadzone w intensywnym kursie trwającym kilka miesięcy lub dłuższej trasie, która może potrwać do 3 lat. Ale ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji flebotomist to tylko pierwsza przeszkoda.

Po uzyskaniu kwalifikacji możesz chcieć (lub potrzebować) uzyskać certyfikat. Nie wszystkie stany wymagają certyfikacji – tylko Kalifornia, Luizjana, Nevada i Waszyngton mają Stanowy wymóg dla flebotomów. Wszystkie inne stany, takie jak Chicago i Teksas, nie wymagają wyraźnie certyfikacji flebotomów.

kwestia certyfikacji może spaść do pracodawcy. Niektóre wymagają, aby potencjalni flebotomiści byli certyfikowani przez Agencje pozarządowe. Mogą to być Amerykańscy technolodzy medyczni (AMT) lub National Center for Competency Testing (NCCT). NCCT wymaga od wnioskodawców wskazania wyroków skazujących za przestępstwo na wstępnym formularzu zgłoszeniowym. Mogą one również przeprowadzać kontrole wszystkich wnioskodawców.

te wyzwania mogą znacznie utrudnić stanie się flebotomistą. Jednak nie jest to niemożliwe. Może mógłbyś rozważyć wolontariat w banku krwi, aby zbudować cenne kontakty w branży. Może Samozatrudniony flebotomista pozwoli Ci obserwować ich przez kilka tygodni, aby zdobyć doświadczenie w flebotomii.

najważniejsze jest to, że ciężko zostać flebotomistą, jeśli masz w aktach przestępstwo. Ale to nie jest niemożliwe. Jeśli zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje i znajdziesz odpowiednią okazję, możesz przejść obok wyroku skazującego z jasną nową karierą.

5] czy przestępcy mogą iść do Szkoły Medycznej?

proces przyjmowania na studia medyczne jest już dość rygorystyczny. Czy uczelnie i uniwersytety powinny wykluczać potencjalnie utalentowanych studentów medycyny z powodu niedyskrecji lub wypadków? A może powinni wykluczyć wszystkie skazane osoby, bez wyjątków?

trudno chodzić. Wiele szkół medycznych ma swoje własne kryteria. Oto niektóre z czynników, które mogą mieć wpływ na zdolność do dostać się do szkoły medycznej jako przestępca.

charakter przestępstwa

niektóre przestępstwa są poważniejsze niż inne. Konkretne czyny przestępcze, choć nielegalne, nie odzwierciedlają zdolności danej osoby do zapewnienia doskonałej opieki medycznej. Jednak niektóre przestępstwa (przestępstwa narkotykowe i przestępstwa z użyciem przemocy lub przestępstwa seksualne) oznaczają potencjalne ryzyko dla przyszłych pacjentów.

oszustwo może być trudne. Oszustwo nie może wiązać się z żadnym szczególnym fizycznym ryzykiem dla pacjentów, ale pokazuje, że wnioskodawca był nieuczciwy w przeszłości.

wiele biur przyjęć do szkół medycznych jest niechętnych przyjmowaniu studentów, których zdaniem będą walczyć o uzyskanie certyfikatu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej porozmawiać bezpośrednio z biurem rekrutacji o swojej historii.

powtarzanie wykroczeń

Większość rekrutacji na studia medyczne wymaga sprawdzenia przeszłości. Oznacza to nie tylko przestępstwa i poważne przestępstwa, ale także aresztowania, wykroczenia i inne wyroki skazujące. Może to odegrać rolę w komisji decydującej, czy skazany student jest wart ryzyka.

Jeśli student ma długą historię aresztowań za drobne przestępstwa, a także skazanie za poważne przestępstwo, może wszystko, ale pocałować swoje szanse na pójście do szkoły medycznej na pożegnanie. Ale jeśli skazanie za przestępstwo jest jedynym czarnym śladem w Twojej kartotece, łatwiej jest przedstawić pozytywną sprawę.

Wyobraź sobie, że jesteś kimś, kto został skazany za napaść lub kradzież samochodu wiele lat temu, w młodości. Łatwiej byłoby Panu zademonstrować przed komisją, że stał się pan uczciwym obywatelem. Jednak ktoś, kto właśnie wyszedł z więzienia, może mieć trudniej wygrać z Komisją.

ujawnienie informacji

ważne jest, abyś ujawnił swoją przeszłość kryminalną, gdy tylko zostaniesz o to poproszony. Zatajenie lub próba zatuszowania kartoteki może pogorszyć sprawę.

Jeśli zatuszujesz swoje akta i uda ci się dostać do szkoły medycznej, ryzykujesz, że szkoła dowie się o tym w późniejszym terminie. Jeśli tak się stanie, mogą anulować Twoją akceptację lub całkowicie wyrzucić cię ze szkoły. To byłby kolejny czarny ślad w Twojej kartotece. Jeśli chodzi o posiadanie kryminalnej przeszłości, uczciwość jest zawsze najlepszą polityką.

Praca w szpitalu z kartoteką kryminalną

czynniki łagodzące

wiele szkół rozpatruje te wnioski indywidualnie. Jeśli udowodnisz, że czynniki łagodzące doprowadziły do skazania cię za przestępstwo, możesz dostać przepustkę. Na przykład niektórzy ludzie akceptują opłaty za ciepło ukochanej osoby. Inne okoliczności łagodzące mogą obejmować żałobę, która może spowodować, że ludzie działają irracjonalnie.

powinieneś również być w stanie pokazać Komisji aplikacyjnej, że zostałeś zrehabilitowany. Być może ukończyłeś okres w pełnym ośrodku rehabilitacyjnym, a może angażujesz się w Wolontariat. Udokumentuj wszystko, co zrobiłeś w zakresie samodoskonalenia od czasu wydania.

Wskazówki dotyczące znalezienia pracy medycznej jako przestępca

istnieje wiele dodatkowych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy medycznej jako przestępca.

oto kilka wskazówek na początek:

  • czy można usunąć zarzuty? Konkretne opłaty mogą zostać całkowicie usunięte z twojego rejestru, gdy upłynie wystarczająco dużo czasu. Może być również konieczne ukończenie okresu próbnego lub prac społecznych, i jest opłata do zapłaty. Skontaktuj się z sądem lub prawnikiem.
  • Pobierz referencje. Jeśli masz dobrych, uczciwych ludzi, którzy są gotowi poręczyć za Ciebie, może to zdziałać cuda dla Twojego podania o pracę. Poproś ich o dostarczenie pisemnego oświadczenia na poparcie Twojego wniosku.
  • bądź gotów się wykazać. Będziesz miał wiele do udowodnienia w miejscu pracy. Musisz pracować dwa razy ciężej, by pokazać przełożonym, że byłeś wart ryzyka, jakie podjęli, zatrudniając Cię.

nikt nie powiedział, że znalezienie pracy w branży medycznej z kartoteką kryminalną byłoby łatwe. Jest to jednak z pewnością możliwe, jeśli chcesz nad tym pracować i uczyć się z każdego doświadczenia. Wielu pracodawców i szkół zaakceptuje osoby z wyrokami skazującymi w pewnych okolicznościach. To do ciebie należy znalezienie pracodawcy, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twoich umiejętności.

niezależnie od tego, czy chcesz kontynuować karierę w flebotomii, jako asystent medyczny lub administracyjny, istnieje wiele opcji dla ciebie. Upewnij się, że jesteś w 100% uczciwy we wszystkich swoich aplikacjach i upewnij się, że masz referencje do tworzenia kopii zapasowych.

przede wszystkim ciężko pracuj, aby uzyskać kwalifikacje na najwyższym możliwym poziomie i pokaż pracodawcom, że masz to, czego potrzeba, aby być świetnym dodatkiem do ich organizacji. Musisz wyróżnić się z tłumu, aby zostać zatrudnionym na najpopularniejszych ścieżkach kariery.