The Morning After podsumowanie: Boston Celtics wygrali thriller na premierze

Boston Celtics wygrali klasyczny mecz na premierze przeciwko Milwaukee Bucks. Spójrzmy, jak wyszli ze zwycięstwem.

Boston Celtics znaleźli się 1 do Milwaukee Bucks z 8 sekund Pozostałe. Wprowadź gwiazdę Jayson Tatum, który nie zadzwonił do banku… zadzwonił do gry.

All-Star uderzył sprzęgło trzy nad Giannis Antetokounmpo z 0,4 sekundy pozostały, pozostawiając trener Milwaukee Mike Budenholzer do sporządzenia gry.

nowy dodatek Jrue Holiday dorzucił podanie do Antetokounmpo, a Tristan Thompson został wezwany do faulu, mimo że nie nawiązał znaczącego kontaktu z aktualnym MVP.

to wysłało Giannisa na linię dwóch rzutów wolnych, aby zremisować mecz.

72-procentowy strzelec z charity stripe, skończył na pierwszym i opuścił drugi krótki, dając Boston Celtics 122-121 zwycięstwo na premierze.

Tatum zakończył noc z 30 punktami na 12-28 strzałów i siedmioma zbiórkami.

walcząc o metę w farbie nad obrońcami taller Bucks, napastnik zakończył strzelanie 6: 13 ze Śródmieścia, a jego 13 prób było rekordem w karierze.

bez Kemby Walker w przewidywalnej przyszłości i Gordona Haywarda teraz w Charlotte, zarówno Tatum i Jaylen Brown będą musieli ponieść Ofensywny ładunek dla trenera Stevensa.

Cs prowadził więcej setów z Tatumem w pick-and-roll, albo jako opiekun piłki lub screener. Zarówno on, jak i Brown byli wielokrotnie otwarci z pick-and-pop, poprawiając ich wybór strzałów w porównaniu z próbami izolacji.

Po mniej efektownej stronie piłki, JT nadal prezentował swoją imponującą obronę pomocną, skuteczną w ofensywie Milwaukee ’ s drive-and-kick.

Brown był najlepszym graczem na boisku i utrzymał Boston Celtics w grze.

w 38 minucie 24-latek zdobył 33 punkty w strzelaniu 13-24, zdobył pięć zbiórek i miał cztery asysty. Wielokrotnie dochodził do łokcia z ekranów i z łatwością je osuszał, idąc 10-16 z wnętrza łuku.

zdobywając więcej powtórzeń jako handler pick-and-roll ball, Brown poprawił swoją kunsztowność, zdolność przekazywania i wykańczania.

pięciolatek nawet w zeszłym roku nie był w stanie wykonać tego typu zagrań i ogromnie się poprawił, by stać się skuteczną drugą gwiazdą w walce o mistrzostwo. W ostatniej 2:32 pierwszej połowie zdobył 10 punktów, dając Celtics pięciopunktową przewagę w przerwie.

w obronie, był w stanie wytrzymać na przełączniki przeciwko Giannisowi i Khrisowi Middletonowi i wydawał się bardziej zaangażowany niż kiedykolwiek.

czasami był zbyt chętny do obrony, kontynuując skoki na pompach, które mogą prowadzić do łatwych punktów od opozycji. Wraz z tym został pokonany w obronie przejściowej po tym, jak stracił strzał w pierwszej połowie, co prawdopodobnie nie powtórzy się.

Bucks mieli 16 punktów fastbreak w samej pierwszej połowie.

Jeff Teague poprowadził drugą jednostkę, kontynuując swój przedsezonowy sukces. Zakończył z 19 punktami i czterema asystami strzelając 7-15 z pola i perfekcyjnie 4-4 Z deep. Do tej pory w mundurze Celtics zaliczył wszystkie dziewięć swoich 3-punktowych prób.

Teague zawsze będzie zagrożeniem dla obrony ze względu na swój rozmiar, ale pasuje do formy rozgrywającego rezerwowego obrońcy, który może stworzyć swój własny strzał. Był w stanie wjechać na obręcz zarówno z p&r, jak i w izolacji, pokonując biednych obrońców Bucks, takich jak Donte DiVincenzo i Pat Connaughton.

połączenie jego i Tristana Thompsona daje weteranowi przywództwo w drugiej jednostce, coś, czego brakowało tej młodej drużynie Boston Celtics wchodząc do play-offów przez lata.

wspomniany Thompson był dostępny nie tylko po tym, jak nie zobaczył żadnej akcji przedsezonowej, ale zaczął wraz z Danielem Theisem.

TT zakończył z 12 punktami i ośmioma zbiórkami (cztery ofensywne) i otrzymał trudne zadanie pilnowania Giannisa Antetokounmpo.

był w stanie poruszać nogami na tyle dobrze, aby w większości sytuacji utrzymać się przed Giannisem. Aż do czwartego, obecny MVP był trzymany w ryzach przez większość czasu, polegając na innych Dolcach, aby stworzyć punkty z poza arc-mówiąc to, nadal zakończył z 35 i 13 zbiórek po wybuchu w ostatniej kwarcie.

Thompson zapewnia większy rozmiar wewnątrz, co prowadzi do większej liczby punktów drugiej szansy. Boston nie miał ofensywnego odbicia jak Thompson od dłuższego czasu.

Daniel Theis grał dobrze, rozciągając podłogę, trafiając dwie trójki i znajdując otwartych strzelców z trzema asystami. Zawsze był niedocenianym przechodniem z góry klucza. szukajcie Celtics, żeby włożyli piłkę w ręce bardziej bez Kemby.

wybór trenera Stevensa na start zarówno Thompsona, jak i Theisa pozwolił Robertowi Williamsowi na uzyskanie minut rezerwowych, dając czas gry wszystkim trzem bigom C.

Williams i Grant Williams łącznie zdobyli siedem punktów w 27 minucie, grając w akceptowalnej obronie, nie popełniając zbyt wielu błędów.

Semi Ojeleye miał swoje największe minuty-frekwencję w przyzwoitym czasie, zdobywając pięć punktów w 19 minut dla drużyny-wysokie + / – +20.

Ojeleye zawsze dobrze gra przeciwko Bucks z ich serii playoff w swoim debiutanckim roku, jak dobrze pasuje przeciwko Giannis ze względu na jego rozmiar i siłę. Po stronie ofensywnej trafił jednak trójkę, poprowadził fastbreak z eurostep i-1, a nawet rzucił no-look pass.

w porównaniu z niskimi oczekiwaniami stawianymi przez kibiców Boston Celtics na Semi, była to miła niespodzianka w pierwszym meczu tego roku.

Marcus Smart powiedział, że skupi się na wyborze strzałów, co doprowadziło do znacznie mniejszej liczby strzałów ze strony specjalisty od obrony.

dopiero kończąc z trzema punktami na trzy strzały, skupił się na znalezieniu otwartych strzelców na obwodzie, doprowadzając do drużynowej siódemki asyst. Na koniec defensywy, wyciągnął trzy zarzuty na Giannisa, sprawiając, że supergwiazda wpadła w faul wcześniej, niż się spodziewał.

jako drużyna Boston strzelił 18-40 z centrum (45 procent) i 48-101 (47,5 procent) z pola. Co więcej, mieli tylko sześć obrotów w porównaniu do 16 Milwaukee, co zawsze daje drużynie wielką szansę na wygranie meczu.

Boston Celtics weszli do czwartej kwarty z 17-punktową przewagą i zobaczyli, że przewaga wymknęła się w połowie kwarty, a oni musieli walczyć o zwycięstwo.

to niepokojący trend, który wydaje się przenosić z bańki, ale dopóki wygrywają, nic z tego nie ma znaczenia … prawda?

dla Bucks, Middleton miał imponującą linię statystyk 27 punktów, 14 zbiórek i osiem asyst przy dobrej skuteczności, ale on, Giannis i Jr Holiday 25 nie wystarczyły, aby pokonać shamrocks.

Boston Celtics wygrali elektryczny mecz otwarcia, co ma być znakiem rzeczy, które nadejdą w nowym sezonie NBA.