Tattoo twins Peaty and Dressel romp to world swim gold

Gwangju – Brytyjski Adam Peaty ukończył World treble w Mężczyzn 100 metrów piersi w poniedziałek, podczas gdy Amerykański Caeleb Dressel nadal karmić swoją obsesję na złoto romping do tytułu 50 m motylkiem.

Peaty ukończył to, co zostało uznane za formalność po pobiciu własnego rekordu świata w udarze piersi w weekend w Gwangju w Korei Południowej, uzyskując 57,14 sekundy, aby zdobyć złoto – chociaż jego opuszczony wyraz widząc swój czas opowiedział własną historię.

„trochę rozczarowany, ale to będzie mnie napędzać na przyszły rok” – powiedział Brytyjczyk, który ustanowił nowy rekord świata 56,88 w weekend, stając się pierwszym pływakiem, który złamał 57 sekund.

” wiem jak bardzo chcę jechać blisko 56, jeszcze szybciej.”

24-latek wydmuchał policzki i potrząsnął głową, mimo że został pierwszym pływakiem, który zdobył trzy tytuły mistrza świata na dystansie 100 metrów.

niepokonany od pięciu lat na dystansie w głównych zawodach, Peaty zawrócił w rekordowym tempie, ale zabrakło pary. Za nim Brytyjczyk James Wilby zdobył srebro w 58.46, a Chińczyk Yan Zibei brąz 58,63.

„na Olimpiadzie w przyszłym roku muszę być bardziej cierpliwy, zamiast szaleć w półfinale” -powiedział Peaty.

” muszę wstrzymać broń i odpuścić w finale.”

Dressel, jeden z niewielu pływaków z większym atramentem ciała niż Peaty, zdobył siedem złotych medali na mistrzostwach świata w Budapeszcie w 2017 roku – 10 lat po tym, jak Amerykanin Michael Phelps został pierwszym, który to zrobił.

22-latek sięgnął po koronę na 50 m stylem motylkowym, ustanawiając rekord mistrzostw wynikiem 22,35 s z Rosjaninem Olegiem Kostinem drugim (22.70) i trzeci Brazylijczyk Nicholas Santos (22,79).

To dało mu drugi złoty medal tygodnia po zwycięstwie w amerykańskim 4x100m stylem dowolnym pierwszego dnia.

„To był dziwny dzień – obudziłem się z tętnem 150”, powiedział Dressel, który potencjalnie może przebić swój łup od 2017 w tym tygodniu.

” poszedłem na spacer, przeczytałem książkę, obejrzałem filmy z samochodami. Ale jestem w lepszym miejscu niż dwa lata temu. Jeśli staram się być szybki, to nie jestem dobry, więc lepiej po prostu wyłączyć wszystko i pozwolić instynktowi przejąć kontrolę.”

Kanadyjska Nastolatka Margaret MacNeil oszołomiła Szwedkę Sarah Sjostrom w biegu na 100 m stylem motylkowym kobiet.

Sjostrom chciała zostać pierwszą pływaczką, która zdobyła pięć złotych medali w pojedynczej imprezie indywidualnej, a mistrzyni olimpijska zajęła pierwsze miejsce – i pięciokrotnie poprawiła swój własny rekord świata.

ale MacNeil wrócił rycząc ponad ostatnich 25 metrów, aby ubiegać się o swój pierwszy tytuł światowy, dotykając w 55.83 z sjostrom drugi w 56.22 i Australii Emma McKeon trzeci.

„nie spodziewałem się tego”-powiedział 19-letni MacNeil.

„zawsze podziwiałem Sarę, więc znaczy to cały świat.”

podczas ceremonii medalowej pływacy wysłali wiadomość o wsparciu dla japońskiej rywalki Rikako Ikee, u której zdiagnozowano białaczkę na początku tego roku.

trio napisało „Never give up, Rikako Ikee” i „hearts on their hands”, co podniosło się do fotografów w wzruszającym pokazie Solidarności.

Węgierska „Żelazna Dama” Katinka Hosszu przyspieszyła swój czwarty tytuł w biegu indywidualnym kobiet na 200 m.Czas 2:07.53 jest o ponad sekundę szybszy od srebrnej medalistki Ye Shiwen z Chin.

– właśnie słyszałem, że wcześniej tego nie było-powiedział Hosszu.

” To jest naprawdę fajne, trochę wyjątkowe.”