Stat właśnie się wydarzyła: czy Los Angeles Lakers znaleźli swojego Jimmy ’ ego Butlera?

„Stat just Happened” to nasza nowa seria, w której połączymy ważną statystykę z tym, jak rzeczywiście rozwinęła się na podłodze. Nasz cel? Aby odpowiedzieć na kluczowe pytania, odkryć ukryte prawdy i oderwać zasłonę, dlaczego niektóre liczby mają większe znaczenie niż inne.

dziś w centrum uwagi znajduje się Anthony Davis z Los Angeles Lakers.

7:47

według NBA.tyle minut Anthony Davis bronił Jimmy ’ ego Butlera w meczu 4 finału NBA 2020.

Dlaczego warto? To było o wiele wyżej od pierwszych trzech gier z serii.

w pierwszym meczu Davis niemal wyłącznie bronił Miami Heat. W meczach 2 i 3, podzielił swój czas między Crowdera i Kelly Olynyk, z których ostatni widział wzrost jego minut z BAM Adebayo został odsunięty z powodu kontuzji szyi. W meczu 4. ledwo strzegł Crowdera i Olynyka, spędzając większość minut w parze z Butlerem.

Butler nadal miał dużą grę statystycznie — zakończył asystę w drugim Triple-double z 22 punktami, 10 zbiórkami i 9 asystami — ale bledło w porównaniu do tego, co był w stanie zrobić w meczu 3. Dane z meczu wskazują na to, że Davis był tego wielkim powodem. Najbardziej wymowny ze wszystkich: Butler próbował pięć bramek w prawie ośmiu minutach Davis obronił go. W blisko pięciu minutach bronili go LeBron James, Dwight Howard, Markieff Morris i Kyle Kuzma, który zajął 11.

nie tylko Butler był 1 na 5, Gdy Davis go bronił. Butler nie był w stanie strzelić prawie tyle samo, gdy Davis go bronił.

Kyle Kuzma 0:47 4 0 2-3 0-0

What’s interesting is that the Lakers tweaked their game plan as the game progressed. Mimo że otworzyli z Davisem strzegącym Butlera, kontynuowali przełączanie pick-and-rolls w pierwszej kwarcie, co pomogło Butlerowi wejść w rytm, gdy celował w takich graczy, jak Howard i Kuzma, którzy nie mają ani szybkości stopy, ani siły, aby utrzymać go przed nimi.

Butler zdobył 11 ze swoich 22 punktów w pierwszej kwarcie, robiąc to na doskonałym strzelaniu 5 do 5 z pola.

Kliknij, aby rozwinąć

To było po tym, że Lakers zmienili swoje podejście, mając Davisa pod każdym kamerdynerem, w który był zaangażowany, zamiast dawać mu przełącznik, którego szukał.

ryzyko wejścia pod ekrany, które agresywnie powoduje, że Lakers są narażeni na podciąganie, ale Butler nie był skutecznym strzelcem podciągania w tym sezonie. Według NBA.com, był jednym ze 150 zawodników, którzy w sezonie regularnym wykonali co najmniej 100 podciągnięć. Spośród tych 150 graczy, Butler uplasował się na 144 miejscu z skutecznym odsetkiem bramek na boisku wynoszącym 33,4 procent.

chociaż Butler jest w stanie podciągnąć się od środka, rzadko patrzy na podciąganie od 3. (Z 262 podciągnięć, które wykonał w sezonie regularnym, 189 było z przedziału 2-punktowego, a 73 z przedziału 3-punktowego. Zamieszczał podobne podziały w playoffach). Ponieważ nie stanowi dużego zagrożenia dla podciągania się z obwodu, Davis mógł latać pod ekranami i zamykać się krótko, aby zapobiec dostaniu się Butlera do farby, gdzie zadał większość obrażeń w swoim historycznym meczu 3. To utrudniło Butlerowi dotarcie do miejsc w pick-and-rolls i isolation, dwóch meczach, które stanowiły prawie połowę jego punktacji w tym sezonie.

Davis guards głównie power forward and centres, ale jest na tyle zwinny, aby nadążyć za strażnikami i napastnikami z dryblingu. Jest również górą, z którą można zdobyć punkty w farbie, stojąc na wysokości 10 metrów z rozpiętością skrzydeł 7,5 metra.

Davis zablokował cztery strzały w meczu 4 i zmienił o wiele więcej swoją długością.

było kilka razy, gdy Davis wpadł w ekrany i Butler był w stanie zejść z górki…

…ale było znacznie więcej razy, gdy Davis odzyskał czas, aby zmusić Heat do ich drugorzędnej akcji, co spowodowało dużą dawkę rozdań z Duncanem Robinsonem i Tylerem Herro, a także szereg posiadłości, w których Miami używał Butlera jako przesiewacza.

wynik? Butler miał rękę w Robinsonie (17) i Herro (21), którzy mieli swoje najwyżej punktowane mecze w finale, ale Butler ochłonął po wybuchowej pierwszej kwarcie, zdobywając 13 punktów na 4-for-13 strzelając resztę drogi. Dzięki temu Lakers zdobyli 14 punktów w 39. minucie meczu na boisku pojawił się Butler, co dało mu drugi najgorszy plus / minus w drużynie.

Lakers prawie na pewno będą mieli większe mecze Robinsona i Herro, jeśli to oznacza, że Butler nie narzuca swojej woli ofensywnie. To wywiera dużą presję na Heat, aby znaleźć sposób na ponowne uruchomienie Butlera w grze 5, ponieważ jeśli Davis jest w stanie mieć podobną ilość sukcesów w obronie go jak w grze 4, trudno sobie wyobrazić, że Heat jest w stanie wygenerować wystarczająco dużo ataku, aby pokonać tę drużynę Lakers jeszcze trzy razy.

to tam najbardziej odczuwa się stratę Gorana Dragicia. Dzięki niemu ciepło może pokonać Davisa neutralizując Butlera. Bez niego upał nie ma jasnej odpowiedzi.

Niestety dla upałów nadal nie wiadomo, czy Dragic będzie w stanie powrócić w tej serii. A teraz, gdy przegrywają 3: 1, ich jedna strata z sezonu dobiega końca.

poglądy na tej stronie niekoniecznie odzwierciedlają poglądy NBA lub jego klubów.