O Boris Franz Becker

Boris Becker je bývalý svět č. 1 tenisový hráč podle žebříčku ATP. Boris je šestinásobným grandslamovým vítězem dvouhry. Boris také získal zlatou medaili na olympijských hrách ve čtyřhře a bronz ve dvouhře.

Becker se prosadil ve věku 17 let, když vyhrál titul mužské dvouhry ve Wimbledonu, čímž se stal nejmladším mužem, který získal titul. Boris vyhrál několik dalších šampionátů, mezi něž patří 3 finále ATP Masters World Tour. Je druhý za Ivanem Lendlem, který odehrál devět zápasů. Vyhrál také finále WCT a jeden grandslamový pohár. Boris je také vítězem pěti titulů série Masters 1000 a vyhrál také osm mistrovských sérií. Boris zařadil #18 v seznamu 40 největších tenistů vůbec podle tenisového časopisu.

Boris se narodil 22. listopadu 1967 v západoněmeckém Leimenu. Je jediným synem Elvíry a byl vychován v bývalém Československu. Borisův otec Karl-Heinz byl architekt a založil tenisové centrum v Leimenu. Boris sám šel do klubu na trénink.

Boris byl ve svých hracích dnech často znám jako „Boom Boom“ kvůli jeho silnému podání a silovým úderům. Ale byl to také fantastický net player, proto se mu podařilo vyhrát tři wimbledonské tituly. Byl známý svou atletikou a ochrannou známkou potápěčského volejbalu.

Boris je ženatý s Barbarou Feltusovou. Boris pózoval nahý se svou ženou před svatbou pro časopis. Snímek pořídil jeho otec. Boris se také později zapojil do sexuálního skandálu, který způsobil porod. Říká, že mu ukradli sperma.